fbpx
25 Marca 2018

[Basel 2018]: Patek Philippe Aquanaut Chronograph 5968A - ze stoperem na "pokładzie"

Napisał: Adam Ciborek

Jedną z bardziej interesujących premier trwających targów Baselworld 2018 przygotowała manufaktura Patek Philippe. Jest nią długo wyczekiwany model Aquanaut Chronograph 5968A. Zapraszam do zapoznania się z tą gorącą nowością. 

 

Po raz pierwszy w historii linii Aquanaut, zegarek dostępny jest z komplikacją stopera. Sportowa i wciąż wyglądająca nowocześnie koperta, otrzymała doskonale dopasowany mechanizm. Aquanaut to awangardowy projekt, który wyróżnia się nawet po 21 latach od premiery. Chronograf z funkcją flyback doskonale pasuje do dynamicznego charakteru tego wyrobu, a pomarańczowe wskazówki stopera dodatkowo go podkreślają.

 Patek Philippe Aquanaut Chronograph 5968A | www.timeandwatches.pl

Stalowa koperta o oktagonalnym fasonie ma średnicę wynoszącą 42,2 milimetra. Zmierzono ją w linii wyznaczonej indeksami godzin 4 i 10. Grubość z kolei wynosi 11,9 milimetra. Wykończenie pozostało bez zmian — korpus jest polerowany, a pierścień wokół szkła matowy. By sprostać wyzwaniom, jakie mogą stanąć przed tym sportowym modelem, jego konstrukcja ma potwierdzoną testami wodoszczelność do 120 metrów. Koronka, dla bezpieczeństwa, jest wkręcana. Dekiel pozwala obserwować pracę i zdobienia werku.

 Patek Philippe Aquanaut Chronograph 5968A | www.timeandwatches.pl

Czarna tarcza ma wzór przypominający południki i równoleżniki naniesione na mapę świata. Umieszczono na niej białą skalę minutową, pomarańczową skalę sekundową i osiem indeksów godzinowych w formie cyfr arabskich. W miejscu godziny trzeciej znalazło się okienko datownika.

 

 

Przestrzeń u dołu tarczy zajmuje tarczka stopera. Jej skala minutowa to powielenie schematu kolorystycznego — indeksy pięciu minut są białe, pozostałe pomarańczowe.

Patek Philippe Aquanaut Chronograph 5968A | www.timeandwatches.pl 

Zastosowany mechanizm to autorska konstrukcja oznaczona CH 28-520 C. Do jej funkcji należy wskazanie godzin, minut, daty oraz zliczanie sekund i minut na żądanie. Częstotliwość pracy kalibru to 4 Hz. Składa się on z 308 części oraz 35 kamieni. Sprężyna balansu Gyromax przygotowana została z materiału Spiromax. Więcej o tych rozwiązaniach przeczytacie - tutaj

Patek Philippe Aquanaut Chronograph 5968A | www.timeandwatches.pl

Producent podaje też dwie ciekawe informacje — liczbę mostków, których jest 13 oraz rezerwę chodu, której minimalna wartość wynosi 45, a maksymalna 55 godzin. Automatyczny naciąg sprężyny jest realizowany za pomocą wahnika wykonanego z 21 karatowego złota. Naciąg jest jednokierunkowy.

 Patek Philippe Aquanaut Chronograph 5968A | www.timeandwatches.pl

Producent poświadcza jakość swojego wyrobu pieczęcią Patek Philippe. Po skompletowaniu, zegarek jest poddawany szczegółowej inspekcji. Dotyczy ona koperty, bransolety lub paska i zapięcia. Firma narzuca sobie bardzo rygorystyczne normy dotyczące wykończenia i dokładności chodu. Pieczęć Patka jest gwarancją dobowej dokładności chodu na poziomie -3/+2 sekundy.

Patek Philippe Aquanaut Chronograph 5968A | www.timeandwatches.pl

Podstawowo, nowy Aquanaut jest dostarczany z czarnym paskiem typu „Tropic”. Wytworzono go z kompozytu, co powinno zapewnić ponadprzeciętną trwałość. Dodatkowo zaproponowano pomarańczowy wariant.

 Patek Philippe Aquanaut Chronograph 5968A | www.timeandwatches.pl

Najnowszy stalowy Patek na pewno spotka się doskonałym odbiorem. Młodszy brat Nautilusa, w stalowej kopercie i z interesującą komplikacją, będzie chętnie wybieranym przez klientów modelem. Dodatkowo przyczyni się do tego fakt, że popyt na Nautilusy jest większy niż ich podaż.

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl