fbpx
21 Grudnia 2019

Epos Sportive 3442 SK - sportowy i elegancki "szkielet"

Napisał: Bartosz Marciniak

Szwajcarska marka Epos słynie z produkcji zegarków o niepowtarzalnym wyglądzie, a także z niekonwencjonalnych rozwiązań konstrukcji mechanizmów. Myślę, że za najlepszy tego przykład mogą posłużyć modele Verso i Verso 2, które są pewnego rodzaju ewenementem w branży zegarmistrzowskiej. Więcej na ten temat przeczytacie — tutaj.

 

Oprócz klasycznych wyrobów producent oferuje także bardziej sportowe czasomierze. Najnowszym dodatkiem do kolekcji Sportive jest model 3442 SK — dynamiczny sportowy „szkielet” o eleganckiej i ponadczasowej prezencji.

 

Epos Sportive 3442 SK - sportowy i elegancki

 

Z całą pewnością najważniejszą atrakcją jest dwuwarstwowa tarcza, przez którą można podziwiać poszczególne części mechanizmu podczas pracy. Cyferblat został ozdobiony szlifem promienistym, przez co na jego powierzchni można dostrzec pojawiające się od światła piękne refleksy.

 

 

Nakładane indeksy zostały osadzone z wielką precyzją oraz pieczołowicie wypolerowane. Podobnie jak w przypadku wskazówek, godzinowej oraz minutowej, na ich powierzchni zaaplikowano substancję luminescencyjną. Wskazówką, która znaczącą się wyróżnia na tle pozostałych, jest ta od sekundnika. Wszystko przez jej pomarańczowy kolor, który świetnie współgra z podziałką minutową zachowaną w tej samej barwie. 

 

Epos Sportive 3442 SK - sportowy i elegancki

 

Koperta w opisywanym modelu to bez wątpienia mocny punkt. Przede wszystkim jest bardzo zgrabna, a jej architektura utrzymana została w nowoczesnym stylu. Jeśli chodzi o detale, to można spotkać elementy szczotkowane, jak i polerowane — krawędzie.

 

 

Średnica obudowy wynosi 42 mm, z kolei grubość to jedyne 10,4 mm, co jest wielkim plusem, biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia bądź co bądź ze sportowym zegarkiem. Epos oferuje czystą stalową kopertę, stalową z czarnym pierścieniem oraz stalową pokrytą powłoką PVD w kolorze żółtego złota.

Epos Sportive 3442 SK - sportowy i elegancki  

Serce tytułowego bohatera stanowi Sellita SW200 z automatycznym naciągiem. Znacznie częściej można znaleźć zegarki szkieletowe uzbrojone w tradycyjny mechanizm nakręcany za pomocą koronki. W tym przypadku producent zadbał o komfort i zminimalizował zaangażowanie użytkownika do jedynie nastawienia aktualnej godziny.

 

 

Oczywiście dla jednych będzie to zaleta, a dla innych wada. Trudno jest osiągnąć kompromis „absolutny”. Mam nadzieję, że wiecie, o co mi chodzi. Zastosowany mechanizm odznacza się 38-godzinną rezerwą chodu i działa ze standardową na obecne czasy częstotliwością wynoszącą 4 Hz.

 

Epos Sportive 3442 SK - sportowy i elegancki

 

Model Sportive 3442 SK dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych. Do wyboru mamy referencje z niebieską, zieloną, bądź ciemnoszarą tarczą. Aby podkreślić sportowy rodowód zegarka, można go „ubrać” w stalową bransoletę lub gumowy pasek (czarny, pomarańczowy, niebieski).

 

Epos Sportive 3442 SK - sportowy i elegancki

 

Reasumując, nowy członek rodziny Sportive to bardzo dobrze zaprojektowany sportowy model o eleganckim wydźwięku. Zegarek doskonale sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale także do bardziej wysublimowanego ubioru.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2021

Wykonanie: http://mizzo.pl