Niebieski odcień dodał temu wytrzymałemu, stalowemu chronometrowi nowoczesnego charakteru. Model oferuje rezerwę naciągu mogącą zapewniać aż do osiemdziesięciu godzin autonomii. By zegarek był ulubionym narzędziem podczas przedzierania się przez place i przecznice, Mido wykorzystało mechanizm korzystający ze sprężyny balansu powstałej na bazie krzemu oraz zadbało o certyfikat COSC.
Stylistyka oryginału z lat trzydziestych ubiegłego stulecia wywodzi się od słynnego mostu Harbour Bridge w Sydney, w Australii. To w dużej mierze stalowa konstrukcja, uformowana w olbrzymi łuk, wsparta na dwóch pylonach o wysokości 89 metrów. Całkowita długość mostu to 1149 metrów, a odcinek nadwodny, między pylonami ma niewiele ponad pół kilometra. Most łączy dwie dzielnice Sydney rozdzielone Portem Jacksona - największym naturalnym portem świata. Dla odważniejszych turystów udostępniono schody prowadzące na szczyt łuku.
Zarówno Harbour Bridge jak i pierwsze zegarki Multifort tworzono z myślą o “ułatwieniu życia” użytkowników. Dzisiejszy zegarek Mido Multifort Chronometer ma być równie wytrzymały jak ponad osiemdziesięcioletni most i zapewniać właścicielowi pewność korzystania. Pasy Genewskie zdobiące tarczę mają wyobrażać stalowe liny użyte do konstrukcji australijskiej przeprawy.
W przeszłości prezentowaliśmy już Multifort, wtedy w wersji z kopertą pokrytą czarnym PVD połączoną z jasnobeżowym paskiem. Nowa wersja korzysta z tej samej obudowy, pozbawionej czarnego wykończenia. Średnica to nadal 42 milimetry, wodoszczelność zupełnie wystarczająca w codziennym życiu, a szkło szafirowe ma wypukły kształt i powłokę antyrefleksyjną po obu stronach. Bezel i uszy wykończono na wysoki połysk, a boki są satynowe.
Nowa, niebieska tarcza nie jest “przepełniona”, mimo że w górnej połowie znalazła się nazwa producenta i informacja o automatycznym naciągu, a u dołu napisy “chronometer” i “multifort”. Na flanszy dokoła rozpisano skalę minutową z zaznaczeniem każdych pięciu minut. Miejsce indeksu godziny trzeciej zajęte jest przez wskazanie dni tygodnia i miesiąca, zamknięte w srebrnej ramce. Srebrne są także wskazówki i indeksy godzinowe. Wskazówki godzinowa i minutowa, a także znaczniki godzin są fasetowane i wypełnione białą substancją luminescencyjną Super-LumiNova. Sekundnikowi nadano bardzo prosty i surowy kształt.
Kaliber Mido Caliber 80 Si, to werk ETA C07.821. Posiada automatyczny naciąg sprężyny, a jego bęben może dostarczyć rezerwy chodu wystarczającej na aż 80 godzin. Średnica mechanizmu to jedenaście i pół linii, czyli 25,6 milimetra, zaś wysokość to 5,22 milimetra. Sprężyna balansu powstała na bazie krzemu, co zapewnia odporność na działanie pól magnetycznych i wstrząsów. Producent zadbał o stronę wizualną tej konstrukcji za pomocą Pasów Genewskich oraz niebieskich śrubek. Kaliber regulowany jest w pięciu pozycjach, co przyczynia się do pracy z wysoką dokładnością, jaką wymaga się przy certyfikowaniu przez COSC.
Nowy zegarek Mido Multifort Chronometer w odcieniach niebieskiego, to ciekawa propozycja dla szukających uniwersalnego i trwałego wyrobu, a precyzyjny pomiar czasu też nie jest dla nich bez znaczenia.