fbpx
5 Wcześnia 2016

Zenith El Primero 36,000 VPH Open-hearted Sports

Napisał: Adam Ciborek

Miłośnicy motoryzacji bez trudu wskażą kultowe samochody, zaś miłośnicy zegarków przełomowe modele czasomierzy. Pierwsi znają przełomowe silniki i technologie, które kształtowały dzisiejsze samochody. Drudzy bez zająknięcia wymienią kamenie milowe zegarmistrzostwa. 

 

Takim przełomowym mechanizmem jest bezdyskusyjnie pierwszy stoper z automatycznym naciągiem, zaprezentowany przez markę Zenith w 1969 roku. Mowa o kalibrze El Primero. Najnowszym dodatkiem do kolekcji El Primero jest model 36,000 VPH Open-hearted Sports. Klasyczny układ stopera z trzema tarczami chronografu w różnych kolorach został wkomponowany w częściowo otwartą tarczę.

 

Zenith El Primero 36,000 VPH Open-hearted Sports

  

Licznik minut stopera ma kolor granatowy, dwunastogodzinny licznik godzin jest grafitowy, a sekundnik przy godzinie dziewiątej ma jasnoszarą barwę. Uwagę zwracają duże wskazówki wypełnione substancją świecącą i fasetowane, nakładane indeksy godzinowe. Dzięki temu udało się uzyskać świetną czytelność mimo szkieletowej konstrukcji.

 

Zenith El Primero 36,000 VPH Open-hearted Sports

 

Datownik znajduje się u dołu tarczy, a w jego dysku wycięto numery dni, które poruszają się nad czerwonym tłem. Połączenie z czerwoną obwódką tarczy i wskazówką sekundową stopera daje fantastyczny efekt. Na pewno świetnie będzie się komponował z czerwoną nicią na skórzanej tapicerce sportowych samochodów.

 

 

Model ten jest dostępny ze stalową bransoletą lub paskiem gumowym z zapięciem motylkowym. Koperta, która jest wodoszczelna do 10 atmosfer, ma szerokość 45 milimetrów. Oba szkła w zegarku są szafirowe, wierzchnie posiada dodatkowo dwustronną powłokę antyrefleksyjną. Mechanizm El Primero 400B składa się z 328 części i 31 kamieni. Charakteryzuje się wysoką częstotliwością pracy 5 Hz / 36,000 bpm, co zapewnia wysoką dokładność. Rezerwa chodu, to ponad pięćdziesiąt godzin. 

 

Zenith El Primero 36,000 VPH Open-hearted Sports

 

To naprawdę wspaniała sprawa, że już niedługo będzie można będzie można znaleźć ten model u autoryzowanych sprzedawców marki Zenith!

Adam Ciborek

Adam Ciborek

Lubię kawę, książki i innowacje. Szczególnie te zegarkowe. Czekam,aż powstanie urządzenie,które pozwoli regulować względność czasu. W świecie zegarków obracam się już od wielu lat. Pozwoliło mi to wyrobić sobie własne zdanie, które mam nadzieję, jest interesujące i pomocne dla innych.

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl