fbpx
14 Marca 2017

TAG Heuer Connected Modular 45 - druga generacja smartwatcha już dostępna!

Napisał: Bartosz Marciniak

Najlepsze smartwatche cieszą się sporą popularnością, zdobywając pokaźną część rynku. Wszystko za sprawą użytecznych oraz ułatwiających życie funkcji, nowoczesnego designu i w miarę przystępnej ceny. Dlatego szwajcarscy producenci zegarków również coraz częściej sięgają po tego typu rozwiązania, prześcigając się w pomysłach.

W 2015 roku firma TAG Heuer zaprezentowała światu pierwszego szwajcarskiego smartwatcha z ekranem dotykowym - model Connected. Zegarek powstał w wyniku ścisłej współpracy z producentem mikroprocesorów – marką Intel, oraz amerykańskim przedsiębiorstwem z branży internetowej, firmą – Google. Efekt prac był zdumiewający, a sam model odniósł ogromny sukces sprzedażowy. Dziś marka prezentuje drugą generację swojego smartwatcha.

 

 

TAG Heuer Connected Modular 45 to znacznie poprawiona i ulepszona wersja protoplasty. Zegarek jest wodoodporny do 50 metrów, posiada moduł GPS, NFC (do płatności zbliżeniowej), wysokiej rozdzielczości ekran AMOLED oraz szeroki wybór w wiele wymiennych elementów pozwalających na personalizację. Na pokładzie znalazł się system operacyjny od Google – Android Wear 2.0. Nowością są również dedykowane aplikacje poprawiające znacznie jakość oprogramowania. Oczywiście to nie wszystko.

 

Nowy model znacznie upraszcza życie

 

Wbudowany moduł nawigacji satelitarnej pozwala na śledzenie swojej podróży czy aktywności fizycznej bez konieczności korzystania z telefonu – wszystkie niezbędne informacje mamy dostępne na swoim nadgarstku. Odczyt maili, wiadomości tekstowych i tym podobnych to standard. Cała ta technologia może zostać zabrana pod wodę, dzięki wodoodporności ustalonej na poziomie 50 metrów. Teraz możemy bez problemu zabrać zegarek ze sobą gdziekolwiek chcemy. Pływanie, bieganie, jazda na nartach nie są mu straszne.

 

 

Moduł NFC również jest bardzo przydatny. Umożliwia on nam dokonywanie płatności metodą zbliżeniową- Android PayTM. Co prawda w Polsce metoda ta dopiero raczkuje, ale sądzę, że to kwestia czasu kiedy stanie się codziennością dla wielu osób. Jako ciekawostkę dodam, że wciągu pierwszych sześciu tygodni z tej usługi skorzystało ok. 15 tyś klientów. Wracając do tematu, to żeby dokonać takiej płatności wystarczy zbliżyć zegarek do terminala – szybko i przyjemnie.

 

 

Ekran wykorzystuje technologię OLED, która oferuje niesamowitą rozdzielczość i paletę barw oraz wysoki kontrast, co w znacznym stopniu wpływa na jakość wyświetlanych na ekranie tarcz. Jeżeli jesteśmy już przy tarczach to marka opracowała ich 30. Niektóre bazują również na historycznych modelach.

 

 

TAG Heuer Studio daje klientom możliwość stworzenia własnej tarczy. Tutaj mamy niezliczoną ilość modyfikacji, których możemy dokonać. To od nas zależy co będzie wyświetlane na ekranie. W mgnieniu oka możemy wybrać standardową tarczę i ją zmodyfikować pod siebie. Wszystko za pomocą jednego palca. Jak to mawiają: „do wyboru do koloru”. Bardzo fajna rzecz, ponieważ możemy dostosować wygląd zegarka do aktualnej sytuacji, ubioru czy nawet samochodu.

 

 

Nowy model został wyposażony w wydajny procesor Intel® Atom™ Z34XX oparty na systemie operacyjnym – Android Wear 2.0. Oczywiście nie zabrakło łączności w postaci WiFi oraz Bluetooth, które umożliwiają skorzystanie z bogatej gamy funkcji. Cztery gigabajty pamięci oraz najnowszej generacji bateria litowo-jonowa mają zapewnić swobodne korzystanie z zegarka w ciągu dnia. Oprócz tego model Connected Modular 45 posiada wodoodporny mikrofon oraz szafirowe szkło z czułym ekranem dotykowym. Wybór różnych opcji aktywowany jest za pomocą koronki usytuowanej na godzinie trzeciej.

 

 

Ważną informacją jest fakt, iż płyta główna produkowana jest w Szwajcarii. Jej montaż odbywa się na terenie zakładów firmy w La Chaux-de-Fonds. Zegarek można sparować z urządzeniami opartymi na systemie Android 4.3+ lub iOS 9+. Jego ładownie odbywa się za pomocą ładowarki kontaktowej. Szkoda, że producent nie pokusił się o metodę indukcyjną.

 

 

Modułowa konstrukcja zegarka (koperty, i nie tylko) to największa zmiana i zaskoczenie. Elementy wymienne to centralna część obudowy, zapięcie i pasek z uszami. Do wyboru mamy różne materiały poszczególnych elementów koperty oraz pasków. Kolorystyka również jest bogata. Naprawdę jest tego sporo, dlatego nie będę się rozpisywał na ten temat. Myślę, że zdjęcie poniżej wszystko idealnie przedstawia. Ogólnie jest 56 różnych wersji, z czego 11 standardowych, a 45 na zamówienie. Kopera posiada średnicę wynoszącą 45 mm, ale dzięki dobrze wyprofilowanym uszom układa się bardzo dobrze na nadgarstku.

 

 

Ceny, w zależności od wersji, zaczynają się od 1600 Euro. Myślę, że chętnych nie będzie brakować ponieważ TAG Heuer Connected Modular 45 to naprawdę doskonale wykonany zegarek z potężną ilością przydatnych funkcji, które ułatwią nam życie. Na plus jest również fakt, iż zegarek w większości został wyprodukowany na terenie Szwajcarii i może legitymować się napisem „Swiss Made”. Wysoka jakości materiałów w połączeniu z funkcjonalnością to zdecydowanie dobry wybór. 

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl