fbpx
17 Stycznia 2017

TAG Heuer Carrera Calibre 16 Day-Date Chronograph Black Titanium - nowość 2017

Napisał: Bartosz Marciniak

Carrera to bez wątpienia wielka ikona w świecie zegarków. Osobiście nie znam żadnego miłośnika czasomierzy, który by przynajmniej nie słyszał o tej sztandarowej kolekcji znajdującej się w ofercie firmy TAG Heuer. Modele pochodzące z tejże właśnie kolekcji wyznaczyły nowe trendy i stały się synonimem zegarków sportowych. Wtajemniczeni pewnie doskonale wiedzą o czym piszę.

W tym roku mija dokładnie 10 lat od wprowadzenia na rynek modelu Carrera Caliber 16 Day-Date Chronograph. Ten sportowy zegarek po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2007 roku i po dziś dzień jest bestsellerem! Niesamowite, prawda? Także nikogo nie powinien dziwić fakt, iż producent postanowił hucznie obchodzić jubileusz wypuszczając na rynek odświeżoną wersję swojego kultowego czasomierza.

Zegarek przeszedł poważny lifting. Zmiany nie mają charakteru kosmetycznego, jak w niektórych przypadkach. Tutaj mamy szereg modyfikacji wizualnych, które sprawiają, że popularna Carrera Caliber 16 wygląda naprawdę zjawiskowo!

 

O ile mechanizm oraz układ wskazań się nie zmieniły, tak koperta, kolorystyka, i pasek – już tak. Przede wszystkim zegarek bardzo zyskuje dzięki nowej, idealnie zestawionej kolorystyce. Ale do rzeczy. Na czarnej tarczy mamy standardowo totalizatory w układzie 12-6-9 oraz datownik z dniami tygodnia na godzinie 3. To charakterystyczny układ dla tego modelu.

 

 

Nowością natomiast jest zastosowanie beżowego koloru, który zdominował cyferblat. Wskazówki godzinowa i minutowa, cyfry arabskie zostały wypełnione SuperLuminową właśnie w tym odcieniu. Tego samego koloru są również wskazówki od stopera. Jedyną co się wyraźnie odcina od pozostałych jest ta od małego sekundnika, która jest biała.

 

 

Czasomierz dostał też lżejsza kopertę wykonaną z tytanu klasy 2, którą poddano procesowi mikro piaskowania i pokryto dodatkowo czarną powłoką z węgliku tytanu metodą PVD. Jej średnica mierzy 43 mm. Obudowa wyposażona jest w czarny, ceramiczny pierścień, na którym naniesiono skalę tachymetryczną w beżowym kolorze. Nie muszę chyba mówić, że idealnie ona koresponduje z pozostałymi elementami układu wskazań. Z resztą sami widzicie na zdjęciach. Koperta posiada 100 metrową klasę wodoszczelności oraz prążkowaną koronkę dla pewniejszego uchwytu.

 

 

Z tyłu, przez przydymione szkło szafirowe, możemy podziwiać pracę kultowego kalibru 16. Mechanizm został ozdobiony pasami genewskimi, a jego właściwości pewnie większość zna, dlatego nie będę się nad nimi szczególnie rozwodzić.

Ostatnim elementem, który znacznie przyczynił się od nowego look'u Carrery jest brązowy pasek wykonany ze skóry cielęcej z jasnymi przeszyciami oraz zapięciem zatrzaskowym w kolorze koperty.

 

Nowa propozycja przedstawiona przez markę TAG Heuer jest bardzo udana. Myślę, że to będzie hit sprzedażowy. Nowa kolorystyka jest wyjątkowo dobrze dobrana i spasowana ze sobą. Wszystko jest tak, jak powinno być. Mnie przekonuje.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl