fbpx
4 Listopada 2017

Mido Inspired By Architecture Limited Edition

Napisał: Bartosz Marciniak

Firma Mido słynie z umiłowania do współczesnej architektury i nie tylko. Producent śmiało wyraża to w swoich projektach, tworząc zegarki na wzór niektórych sławnych budowli. Tym razem za inspirację posłużył awangardowy budynek muzeum sztuki współczesnej Solomona R. Guggenheima.

 

Mieszcząca się w Nowym Jorku budowla została zaprojektowana przez sławnego architekta Franka Lloyda Wrighta. Pomimo swojego wieku, muzeum zostało otwarte 21 października 1959 roku, gmach wciąż robi ogromne wrażenie i stanowi jeden z najważniejszych obiektów architektonicznych XX wieku.

 

Mido Inspired By Architecture Limited Edition | www.timeandwatches.pl

 

Zgodnie z DNA marki, limitowany model prezentuje współczesny design, przy jednoczesnym zachowaniu klasycznej formy. Jednak za nim do tego doszło, firma zorganizowała interaktywną kampanię #BeInspiredByArchitecture, gdzie podróżując przez 12 tygodni po świecie, odwiedziła 12 miast. Z sześćdziesięciu zabytków miał zostać wyłoniony tylko jeden, który byłby natchnieniem dla projektantów najnowszego modelu. Ta niezwykła inicjatywa zainspirowała ponad 100 000 osób, w tym fanów marki oraz entuzjastów architektury. Ostatecznie wybrano wspomniane wyżej muzeum.

 

Mido Inspired By Architecture Limited Edition | www.timeandwatches.pl 

 

CEO Mido, pan Franz Linder, skomentował najnowszy projekt tak: „Muzeum Solomona R. Guggenheima jest bardzo ważną budowlą wyprzedzającą czas. To prawdziwa ikona architektury, która idealnie odzwierciedla wartości Mido w zakresie innowacji, ponadczasowości oraz trwałości. Chociaż jesteśmy wierni swojemu DNA, któremu nasza marka zawdzięcza reputację, nowy limitowany model jest zdecydowanie współczesny. Jego wysublimowany projekt, zainspirowany bezpośrednio gmachem muzeum, składa hołd nowoczesnemu zabytkowi, który wywarł wpływ na światową architekturę”.

 

Mido Inspired By Architecture Limited Edition | www.timeandwatches.pl

 

Koperta Mido By Architecture Limited Edition’s wykonana została ze stali szlachetnej. Łączy ona w sobie powierzchnie satynowane oraz polerowane. Patrząc na jej profil, od razu można dostrzec nawiązanie do eleganckich zewnętrznych kształtów muzeum. Idealnym uzupełnieniem jest ciekawa koronka, którą wzbogacono o gumową wkładkę.

 

Mido Inspired By Architecture Limited Edition | www.timeandwatches.pl 

Ziarnista tarcza, utrzymana w jasnej kolorystyce, inspirowana jest szklaną kopułą, wieńczącą budynek w Nowym Jorku. Na jej powierzchnię naniesiono długie oraz smukłe indeksy w kolorze srebrnym. Tej samej barwy są również wskazówki, wypełnione zieloną substancją świecącą. Okienko datownika można ujrzeć na godzinie trzeciej. Na wewnętrznym satynowym pierścieniu wygrawerowano slogan marki: “Inspired by Architecture”. Średnica obudowy, mierząca 40 mm, powinna przypaść do gustu zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Wodoszczelność obudowy jest niewielka i wynosi 50 metrów.

 

Mido Inspired By Architecture Limited Edition | www.timeandwatches.pl

 

Mocną stroną zegarka, oprócz estetycznej, jest także techniczna. Producent zastosował mechanizm z automatycznym naciągiem, kaliber Mido 80. Werk legitymuje się 80-godzinną rezerwą chodu, certyfikatem COSC oraz krzemowym włosem balansu. Dzięki krzemowej technologii, włos ma właściwości antymagnetyczne i jest bardziej odporny na wstrząsy. Do tego wpływa na precyzję chodu. Właściciel może podziwiać pięknie wykończony mechanizm przez transparentny dekiel.

 

Mido Inspired By Architecture Limited Edition | www.timeandwatches.pl

 

Tytułowy model dostępny jest już w sprzedaży. Wyprodukowano go w ilości 500 sztuk. Czasomierz można nabyć w wersji z gładkim czarnym paskiem, wykonanym ze skóry cielęcej. Zintegrowany z kopertą pasek, zapinany jest  klasyczną klamrą ze sprzączką.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl