fbpx
9 Kwietnia 2019

Baume & Mercier: kolekcja Clifton Club rozrosła się o dwa nowe modele

Napisał: Bartosz Marciniak

W tym roku kolekcja Clifton Club rozrosła się o dwa nowe modele wyposażone w mechanizm z automatycznym naciągiem. Mimo że zegarki zaprojektowano zgodnie z charakterystycznym dla wyrobów sportowych kodem, są eleganckie i prezentują się bardzo dobrze. Powstały przede wszystkim z myślą o codziennym użytkowaniu, respektując przy tym zegarmistrzowskie tradycje.

 

Pierwszym modelem jest Clifton Club GMT. Atrakcyjny, o nowoczesnej „architekturze” zegarek, został zaprojektowany tak, aby towarzyszyć swojemu właścicielowi praktycznie w większości sytuacji, zarówno tych zawodowych, jak i również osobistych.

 Baume et Mercier Clifton Club GMT

Wskazówki w ruch wprawia jednostka z automatycznym naciągiem, wyposażona w komplikację drugiej strefy czasowej. Mechanizm zapewnia 42-godzinną autonomię pracy. Czas w drugiej strefie wskazywany jest za pomocą centralnie osadzonej niebieskiej wskazówki oraz pierścienia. Powstałą z aluminium wkładkę bezela wyskalowano do 24 godzin. Jej kolorystyka jest tożsama z barwą wskazówki GMT, dlatego odczyt czasu lokalnego nie stanowi żadnego problemu.

 

 

Oprócz tego z czarnej opalizującej tarczy możemy odczytać godzinę w macierzystej miejscowości, a także dzień miesiąca. To ostatnie wskazanie prezentowane jest w okienku na godzinie trzeciej. Plusem tego indykatora jest tło zachowane w ciemnej kolorystyce. Na tarczy widnieją naniesione ręcznie indeksy godzinowe wypełnione jasną substancją luminescencyjną. Oznaczenie godziny 12 jest w kształcie Phi - logotypu producenta.

 

 

Baume et Mercier Clifton Club GMT

  

 

Zgrabna koperta wykonana została ze stali szlachetnej. Łączy ona w sobie powierzchnie polerowane oraz satynowane. Jej średnica jest uniwersalna i wynosi 42 mm. Grubość z kolei to 10,6 mm. Drugi parametr umożliwia swobodne wsuwanie się zegarka pod mankiet koszuli, łącząc dyskrecję ze sportowym stylem.

 

 

Baume et Mercier Clifton Club GMT

 

 

Obudowa na wyposażeniu ma zakręcaną koronkę i pełny stalowy dekiel udekorowany herbem Clifton Club. Szafirowe szkło jest standardem. Wodoszczelność to 10 atmosfer.

 Baume et Mercier Clifton Club GMT

 

Model Clifton Club GMT dostępny jest w dwóch opcjach. Pierwsza z nich to: czarny pasek ze skóry cielęcej „All Road”, ozdobiony wzorem przypominającym płótno żeglarskie. Druga to zestawienie zegarka z trzyrzędową stalową bransoletą, która na wyposażeniu ma składane zapięcie z przyciskami bezpieczeństwa.

 

 

 

Clifton Club Bronze

 

Ogólnie ów kolekcja od Baume & Mercier zrzesza zegarki niezwykle uniwersalne, które można nosić na różne okazje. Zarówno w biurze, jak i na wakacjach czy siłowni. W tym roku do modeli stalowych dołączył Clifton Club Bronze. Jak widać, moda na czasomierze dysponujące kopertami wykonanymi z brązu trwa w najlepsze.

 

Baume et Mercier Clifton Club Bronze

 

Zegarek zyskał niepowtarzalny urok. Stylistyka retro nie odjęła mu ani trochę „atletycznej tożsamości”. Nowa pozycja dostępna jest w czterech wariantach kolorystycznych tarczy: czarnym, brązowym, niebieskim i zielonym.

 

Baume et Mercier Clifton Club Bronze 

 

Pierwszym wariantem jest czarna tarcza połączona z czarnym paskiem „All Road”. Podobnie jak referencja wyżej, pasek ma fakturę przypominającą płótno żeglarskie. Druga wersja to model z brązowym cyferblatem i brązowym nubukowym paskiem z białymi przeszyciami. W zestawie znajduje się także czarny gumowy pasek.

 

 

Baume et Mercier Clifton Club Bronze

 

 

Trzeci wariant to kombinacja niebieskiej traczy z gumowy paskiem, zachowanym w tej samej kolorystyce. Ostatnim z listy jest model z zieloną tarczą i brązowym nubukowym paskiem. Dodatkowo w zestawie odnajdziemy pasek w kolorze zielonym.

 

  

Baume et Mercier Clifton Club Bronze

 

 

Koperta z brązu również posiada 42-milimetrową średnicę i łączy w sobie satynowane oraz polerowane powierzchnie. Natomiast jest cieńsza od poprzednika o całe 0,03 mm (10,3 mm). Zaletą wykorzystania takiego materiału, oprócz aspektów wizualnych, jest fakt, iż brąz jest bardziej odporny na działanie pola magnetycznego, aniżeli popularna stal szlachetna.

 

 

Baume et Mercier Clifton Club Bronze

 

 

Obudowę "uzbrojono" w obrotowy pierścień z 60-minutową podziałką, stalowy dekiel oraz zakręcaną koronkę. Klasa wodoszczelności wynosi 100 metrów.

 

 

Sercem zegarka jest kaliber z modułem automatycznego naciągu. Działający z częstotliwością 4 Hz mechanizm oferuje około 40-godzinną rezerwę chodu.

 

Baume et Mercier Clifton Club Bronze

 

Wykreowana przez manufakturę Baume & Mercier kolekcja Clifton Club wzbogaciła się o kilka ciekawych referencji. Projektanci w sposób bardzo udany połączyli sportową stylistykę z elegancją. Uważam, że to ciekawa opcja dla osób poszukujących swojego pierwszego zegarka z "wyższej półki". Oba modele są niezwykle uniwersalne, co jest ich niewątpliwą zaletą.

Bartosz Marciniak

Bartosz Marciniak

Moja przygoda z zegarkami rozpoczęła się już w szkole średniej, kiedy to na okienkach godzinowych spacerowałem po alejach galerii handlowej i spoglądałem z niedowierzaniem na gabloty wystawowe najlepszych salonów sprzedających owe przedmioty. Pierwsze moje pytanie pojawiające się gdzieś tam w głowie było: "Dlaczego zegarki potrafią kosztować majątek?" W celu nabycia wiedzy na ten temat trafiłem na forum KMZiZ gdzie zaraziłem się pasją, która z czasem przeistoczyła się w miłość

ins Instagram


Nazwy własne firm, produktów, instytucji, a także ich znaki towarowe są własnością tychże firm, podobnie jak materiały graficzne i filmowe wykorzystane w serwisie Timeandwatches.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 - 2023

Wykonanie: https://mizzo.pl